Zalecenie przy stosowaniu wierteł firmy HELLER - Heller

Przejdź do treści
Firma > Porady
Zalecenia używania odpowiednich narzędzi

Zalecenia dotyczące używania odpowiednich narzędzi.

WIERTŁA UDAROWE
Wiertła udarowe
Jeśli chcesz wiercić w murze i betonie, zaleca się stosowanie wierteł udarowych, aby uzyskać szybkie i niezawodne wyniki.
Aby zapewnić prawidłową instalację elementów konstrukcyjnych, ważne jest stosowanie wierteł z certyfikowanej produkcji.

Tylko użycie wierteł ze skontrolowanej produkcji może zagwarantować, że średnica otworu nie zostanie przekroczona, a tym samym zapewnić zrównoważone dobre wyniki.
Wiertła, które są zbyt daleko zaokrąglone lub mają nadmierne tolerancje w krawędzi skrawającej z węglika spiekanego, mogą prowadzić do wywiercenia otworów, które nie zapewniają wystarczającej wytrzymałości kotwy.
W najgorszym przypadku zainstalowane elementy ulegną poluzowaniu powodując poważne uszkodzenia.
Dlatego zalecamy stosowanie wierteł zgodnych z zasadami ustalonymi przez Prüfgemeinschaft Mauerbohrer (niezależny instytut PGM - Wall Drill Test Association).

NARZĘDZIA DIAMENTOWE
Narzędzia diamentowe
Chłodzenie jest tematem wielu debat w dziedzinie bitów diamentowych. Dostawcy usług wiertniczych i piłowania uważają, że woda jest niezbędna podczas wiercenia. Pomaga to schłodzić proces wiercenia i rozproszyć materiał usunięty w postaci szlamu. Zapewnia to zarówno krótkie czasy wiercenia, jak i długą żywotność narzędzi diamentowych.

Ale właściciele domów i zarządcy budów często chcą obejść się bez wody. Wszakże to obiekty przeważnie skończone lub już zamieszkałe. Ponadto woda gromadzi się w suficie pośrednim, co może powodować problemy z wilgocią.
Firma Heller oferuje tylko diamentowe wiertła rdzeniowe, w których segmenty diamentowe są spawane za pomocą technologii laserowej. Temperatury do 1000 ° C mogą być przenoszone bez uszkodzenia rdzenia. Dzięki specjalnej technologii spawania laserowego wartości break out są minimalizowane w porównaniu do konkurencyjnych produktów innych firm. Oznacza to, że wiertła diamentowe Heller mogą być stosowane w murze i jastrychu w stanie suchym. W takim przypadku należy użyć wirnika przeciwpyłowego do pochwycenia pyłu z wiercenia i uniknięcia zatykania i zakleszczania się wiertła. W betonie i betonie zbrojonym niezbędna jest woda chłodząca, aby rdzeń mógł osiągnąć trwałe i wiarygodne wyniki.

WIERTŁA DO DREWNA
Wiertła do drewna
Dokładnie obrobione otwory są niezbędne przy obróbce elementów konstrukcyjnych lub produkcji wysokiej jakości elementów drewnianych.
Tam, gdzie są widoczne, podkreślają wygląd mebli, a w niewidocznych otworach są najważniejsze dla dokładności projektu.
Z tego powodu do obróbki drewna muszą być stosowane specjalne, precyzyjnie obrabiane wiertła do drewna.

Wiertła do drewna są wyposażone w charakterystyczną końcówkę centrującą. Otwór jest precyzyjnie określany za pomocą końcówki centrującej. Boczne nacięcia na ramionach umożliwiają czyste włókna wzdłuż krawędzi otworu.

WIERTŁA UNIWERSALNE I SPECJALNE
Wiertła uniwersalne
Kompozyty w postaci wycinków lub płyt są często wykonane z kombinacji różnych materiałów. Uniwersalna wiertło jest najbardziej odpowiednia do tego zadania, ponieważ spełnia wszystkie wymagania
różne materiały. Ponadto oszczędza czas handlowca, jeśli używa narzędzi, za pomocą których może przewiercić różne materiały w jednej operacji. Jeśli elementy muszą być przymocowane do cegły, oszczędza to dużo czasu na regulacji i pomiarach, jeśli jeden bit może przewiercić różne materiały.
Co więcej, narzędzia te są odpowiednie dla użytkowników, którzy bardzo rzadko używają wiertła.
Okazjonalny użytkownik znajdzie tutaj odpowiednie wszechstronne narzędzie, które może wykorzystać do przewiercenia różnych materiałów. Klienci nie muszą kupować specjalnych narzędzi. Niektóre nowoczesne materiały budowlane stawiają wymagania narzędziom, których konwencjonalne wiertła nie mogą spełnić. Z tego powodu Heller oferuje specjalne rozwiązania, które zostały zaprojektowane do pracy z tymi nowymi materiałami.

BRZESZCZOTY DO WYRZYNAREK i BRZESZCZOTY DO PIŁ SZABLASTYCH
Piły i brzeszczoty
Wykonawcy, którzy pracują z drewnem i metalem, równie cenią sobie zalety brzeszczotów do wyrzynarek jak i brzeszczotów do pił szablastych. Wiele rodzajów cięć używanych na placu budowy lub w produkcji przemysłowej jest możliwe za pomocą piły szablastej. Niezależnie od tego, czy chodzi o demontaż komponentów, czy o geometrycznie dokładne cięcie blach lub profili z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego, brzeszczoty do wyrzynarek i brzeszczoty do pił szablastych są doskonałe. Możliwe są wykroje płyt, jak również precyzyjna obróbka zewnętrznych krawędzi. W dzisiejszych czasach brzeszczoty do pił szablastych są używane nawet do prac przy gazobetonach i płytkach.

Wróć do spisu treści