Wiertła Hammer do młotów udarowych - Heller

Przejdź do treści
Firma > Porady
WIertła udarowe do młotów

SPRAWDŹ ŻELBET
Wiertła udarowe Heller będą również dobrze radzić sobie ze zbrojeniem. Mimo to, dobrze jest sprawdzić strukturę ściany za pomocą detektora przed rozpoczęciem wiercenia i wiercić ściany tylko tam, gdzie to możliwe. Wzmocnienia są zintegrowane w konstrukcjach ze względu na wytrzymałość konstrukcyjną i nie powinny być cięte, jeśli można tego uniknąć. Jeśli nie możesz tego uniknąć ze względów projektowych, przed rozpoczęciem pracy skonsultuj się z inżynierem budowlanym.


SPRAWDŹ PRZEWODY I PROWADZENIE KABLI
Kiedy zaczniesz wiercić, dobrze jest sprawdzić obszar dla orurowania i prowadzenia kabli. Kable i przewody zwykle prowadzą pionowo w górę iw dół do gniazda lub złączki. Z tego powodu nie zaleca się wiercenia bezpośrednio powyżej lub poniżej armatury lub gniazd. W przypadku wiercenia otworów przelotowych należy zawsze przeanalizować strukturę po przeciwnej stronie. W tym celu używaj specjalnego czujnika.


NASMARUJ UCHWYT I USUŃ POZOSTAŁOŚCI
Zalecamy smarowanie końca wału wiertła przed włożeniem do uchwytu wiertarskiego. To wydłuży żywotność wiertarki udarowej. Przed założeniem zatyczki należy zawsze usunąć pozostałości materiału z otworu, aby zagwarantować najlepsze możliwe bezpieczeństwo osadzenia.

Wróć do spisu treści